,

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ödemeli arama nasıl yapılır, ödemeliye nasıl kapatılır gibi sorularınız var ise en doğru adrestesiniz. Tek yapmanız gereken yazının kalanını okumak

Ödemeli Arama Nedir?

Ödemeli arama, olurda kontörünüz (TL’niz) biterse başka bir numarayı ücret ödemeden aramanıza imkan sağlar. Aslında ücretsiz bir görüşme sadece sizin için geçerlidir çünkü bu aramayı kabul eden kişinin bakiyesinden düşülür. Yani siz ödemeli atma işlemini yaparsınız ama ücret karşı taraftan tahsil edilir. Ödemeli aramaya kapatmak ise kullanıcılara kalmış bir opsiyondur. Eğer kapatırsanız karşı ücretli arama almaz ve yapamazsınız. Acil durumlar da gerekli olabilir, bu yüzden tavsiye etmemekteyiz. Turkcell ödemeliye kapatma tercih edilmemesi gereken birşey olur.

Örneğin Allah korusun başınıza bir şey gelirse yada acil bir arama yapmanız gerektiğinde bakiyeniz yoksa hayat kurtarabilen bir servistir.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell ödemeli arama yapmak için telefonunuzun numara girme ekranını açarak *135* yazıyoruz hemen ardına boşluk bıramadan arama yapmak istediğimiz numarayı giriyoruz ve bu numaranın sonuna da # (kare) koyup arama tuşuna basıyoruz. Unutmamanız gereken nokta aramanın hemen başlamadığı. Karşı taraf kabul edince görüşme başlamaktadır.

Turkcell’den diğer operatörlere ödemeli atma işlemi ne yazık ki yoktur. Sadece operatör içi aramalar yapabilir ve alabilirsiniz. Ücretlendirme ise şu şekildedir;

Ödemeli Arama Ücretleri

Vodafone Ödemeli Arama Yapma

Vodafone Ödemeli Atma

Vodafone ödemeli atma rehberi olan bu yazımızda hemen nasıl yapıldığını anlatalım. Telefonumuzun arama yapma alanına geliyoruz ve *149* yazıyoruz hemen ardından boşluk bırakmadan arama yapacağımız numarayı giriyoruz. En sonuna da # işaretini koyup arama tuşunu kullanıyoruz. Karşı tarafa “Beni Ara” diye mesaj gidecektir. Kabul ederse arama gerçekleşir, redederse gerçekleşmez.

Vodafone ödemeliye kapatma işlemi için ise *149*0# tuşlarını kullanmanız gerekir ama bunuda yine tavsiye etmemekteyiz.

Türk Telekom Ödemeli Atma

Türk Telekom ödemeli arama yapmak için yine Turkcell’de olduğu gibi *135* yazıp peşinden numarayı yazabilir ve en sonuna # koyabilirsiniz. Yada arama yapma kısmına 9696 yazıp hemen ardından numarayı girebilir hiç bir ekleme yapmadan arama yapabilirsiniz. Çağrınız karşı taraftan onay alırsa görüşme gerçekleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir