,

Turkcell Sarı Kutu Kampanyaları ve Hediyeleri 2017

Turkcell’in belki de en eski servislerinden birisi fakat hala kullanılıyor. Birbirinden özel kampanyaları ile Sarı Kutu’dan faydalanmak için tek ihtiyacınız olan şey Sarı Puan oluyor.

Sarı Kutu Nedir?

Sarı Kutu; Turkcell’in neredeyse en eski ve bilinen servisi. Aslında bir teşekkür ve hediye programı demek daha uygun. Turkcelli olarak geçirdiğiniz her gün için size puan veren ve bu hediye puanlar ile ürünler, paketler ve tarifeler almanızı sağlıyor. Sadece bunlarla sınırlı kalmayıp teknoloji, giyim, gıda gibi sektörlerde anlaşmaya vardığı firmalardan size özel indirimler de sağlıyor. Bu servisten faydalanabilmeniz için belirli kriterler var. Bunlardan en temeli ise her ay düzenli olarak minimum 20 TL yüklemesi yapma zorunluluğudur.

Nasıl Sarı Kutu Puanı Kazanırım?

Diyelim ki bu servisi hiç duymadınız ama Turkcell kullanıcısısınız. Yapmanız gereken şey hemen müşteri hizmetleri ile iletişime geçip Sarı Kutu aboneliğinizi aktif etmeniz. Aktif etmeden öncesi için hattı kullandığınız gün başına 1 puan hesabınıza tanımlanır. Servise dahil olduktan sonra ise hergün için tam 10 puan kazanırsınız. Tek şart yukarıda belirttiğimiz miktarda TL’yi her ay için satın almanız. TL yükleme başınada güzel puanlar kazanabilirsiniz, hemen bunları listeleyelim;

Eğer faturalı hat kullanıcısıysanız ödediğiniz faturalara karşılık kazandığınız hediye sarı puanlar şu şekilde olacaktır;

  • 30-49 TL arası ödemeye 20,
  • 50-69 TL arası ödemeye 40,
  • 70-99 TL arası ödemeye 60,
  • 100 TL ve üzeri ödemelerde ise tam 80 sarı puan kazanacaksınız.

Hazır Kart kullanıyorsanız eğer yine aynı puanları kazanıyorsunuz. Tek fark fatura değil kontör alıyor olmanız.

Uygulamalar ile hediye puan kazanma

Biliyorsunuz ki Turkcell’in kendi uygulamaları var ve bunlar hem Play Store’da hemde App Store’da yayınlanıyor. Bunlardan “Turkcell Hesabım”(ilk giriş yapmanızda tam 500 sarı puan hediye), “BiP”(İlk kullanımda yine 500 sarı puan armağanı) ve “Lifebox”(İlk dosya yüklemesinde hattınıza tanımlanan 500 sarı puan) en avantajlı olanları. Ayrıca 4.5G uyumlu cihaz ve SIM Kart’a sahipseniz 4.5G’ye geçiş yaparak anında yine 500 hediye puan kazanırsınız.

Sarı Kutu Puanlarım Ne Zaman Hesabıma Aktarılır?

Servise kayıt olduktan hemen sonra puanlarınız hattınıza tanımlanır. Hazır Kart’lıların puanları her ayın 1’inde, Faturalı hat kullanıcıları için ise her ayın 7’sinde aktarım gerçekleşir. Uygulamalardan kazandığınız hediyeler ise en geç 48 saat içinde tanımlanır. Zaten yüklemeler gerçekleştiği zaman kısa mesaj geliyor ve bildiriyor Turkcell.

Sarı Kutu’ya Nasıl Katılırım?

Eğer daha hızlı bir yöntem arıyorsanız bu kesinlikle SMS ile mümkün. “SARIKUTU” yazıyoruz ve “2200”ye mesaj gönderiyoruz, bu ileti için ücret kesintisi yaşanmaz.

Turkcell.com.tr sitesine kullanıcı girişi yaptıktan sonra Diğer>Sarı Kutu adımlarını takip edin, açılan pencerede “Hemen Katıl” yazısını göreceksiniz.

Telefonunuza indirdiğiniz “Hesabım” uygulamasında “Hesabım>Kulüp ve Programlarım>Sarı Kutu” adımlarını takip ederek abone olabilirsiniz.

Sarı Kutu Puan Sorgulama

Puan sorgulamak için yapmanız gereken tek şey bir SMS göndermek. “SARI PUAN” yazıp 2222’ye mesaj gönderin ve gelen cevap ile puanınızı öğrenin. Yada “Hesabım” ile bunu öğrenebilirsiniz. Sarı Kutu puan öğrenme işlemi sandığınız kadar zor değilmiş, değil mi?

Puanlarım Ne Zaman Silinir

Puanlarınız kazandığınız yıldan sonra ki yılın son gününde silinir ve bu tarihe kadar geçerlidir. Sarı kutu puanlarınızı başka bir kullanıcı/numaraya transfer edemezsiniz.

Eğer numaranızı başka operatöre taşırsanız tüm biriken puanlarınız silinir, onun için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Sarı Kutu Hediye ve Kampanyaları

Şimdi ise muhtemelen en çok hoşunuza gidecek bölüme geldik. Güncel olan tarife ve paketleri ile kampanyaları bu başlık altında toplayacağız. Öncelikle Sarı Kutu internet paketi hediyeleri ile ilgili kısma değinmek istiyorum.

Sarı Kutu Bedava İnternet Paketleri

Aylık 2GB internet : Tam 1 ay boyunca mobil erişim için geçerli olan 2GB internet paketi ile gönlünce gezin. 5.000 Puan karşılığı sahip olacağınız bu paketten faydalanmak için “SK91” yazıp “2200” numarasına SMS gönderiyoruz. Gelen onay mesajının ardından kullanıma başlayabilirsiniz. %5 veya daha aşağısı oranda kullanım yaparsanız iade hakkınız kalır, aksi durumda iade söz konusu olamaz.

 

Aylık 1GB : Yukarıda ki şartlar bu paket içinde geçerli. 30 gün boyunca geçerli olan 1GB mobil internet için 3.000 sarı puanı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu paketi aktif etmek için ise “SK90” yazıp “2220”ye gönderiyoruz.

6 Ay x 1GB : Düşünseniz her ay 1GB hediye internet, hemde 6 ay boyunca! İşte bu paket tam gençlere göre. 8.000 puan karşılığında yurtiçinde ve mobil cihazdan bu hediyenin keyfini sürmek… Tek yapmanız gereken “SK69” yazıp “2200”ye göndermek. Bedava internet sahibi olmak bu kadar kolayken neden başka arayışlara girelim ki.

12 Aylık FB Paketi : Facebook’ta vakit geçirmeyi çok seviyorsanız bu kampanya tam size uygun. Eğer başka bir hediye aldıysanız bununla birlikte kullanamazsınız aman dikkat. 12 ay boyunca FB’de ki gezinmelerinizde hiç bir ek ücret alınmaz. “SK39” yazıp “2222”ye mesaj gönderin, 5.000 puan karşılığında bu harika pakete sahip olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir